Bank PKO BP ugody z frankowiczami kalkulator

Skorzystaj z kalkulatora frankowicza
Bank PKO BP ugody z frankowiczami kalkulator

PKO BP wyszedł z propozycją ugód dla frankowiczów, którzy nie złożyli jeszcze pozwu w sądzie. Z tego artykułu dowiesz się, czy warto taką ugodę podpisać i przewalutować kredyt. Pomocny będzie kalkulator frankowicza.

PKO BP ugody z frankowiczami

Propozycja PKO BP ugody z frankowiczami kierowana jest do klientów, którzy zawarli przed laty kredyty frankowe. Z programu ugód mogą skorzystać kredytobiorcy, którzy podpisali umowę kredytu na cele mieszkaniowe i nadal ten kredyt spłacają. Oferty ugody nie otrzymują osoby, które złożyły już pozew frankowy.

Przejdź do kalkulatora dla frankowicza

Ponadto w programie ugód nie mogą wziąć udziału frankowicze, którzy skorzystali z pomocy Funduszu Wsparcia Kredytobiorców.

Mediacje i formalności pomiędzy bankiem a kredytobiorcą mogą być dokonywane online. Klient musi być obecny osobiście w oddziale banku, jedynie w momencie podpisania ugody. Wszelkie szczegółowe informacje dostępne są na stronie banku PKO BP.

Ugoda z bankiem to nic innego, jak przewalutowanie kredytu we frankach z helweckiej waluty na złotówki. Należy pamiętać, że za pomocą ugody kredytobiorcę ominie ryzyko walutowe, a stopa procentowa będzie stała przez okres 5 lat. 

Przeczytaj także: Ugody z frankowiczami

PKO BP kredyty frankowe ugody- czy opłaca się podpisać ugodę z PKO?

Każda sprawa powinna być rozpatrywana indywidualnie. Klienci nie powinni sugerować się innymi przypadkami, bo każda umowa jest inna. 

Jeśli kredytobiorca chce szybko pozbyć się problemu z kredytem w obcej walucie i nie zamierza ciągnąć się z bankami po sądach, będzie usatysfakcjonowany z przewalutowania kredytu na złotówki. 

Patrząc jednak czysto na zysk, ugody frankowe proponowane przez Bank PKO nie są korzystne dla Frankowiczów. O wiele bardziej opłaca się wejść z bankiem na drogę sądową, bo korzyści z niej płynące zdecydowanie przewyższają zysk z podpisania ugody. Po podpisaniu ugody Frankowicz zyskuje jedynie ⅓ tego co w przypadku unieważnienia umowy lub odfrankowienia.

Oblicz, ile zyskasz na odfrankowieniu lub unieważnieniu

Orzeczenia sądów zapadają praktycznie w 100% na korzyść dla osób, które zawarły umowę kredytową w helweckiej walucie. Najczęściej zapada wyrok o unieważnienie umowy frankowej lub (rzadziej) skutkujący odfrankowaniem.

Przykład wyroku w sprawie frankowiczów z Bankiem PKO BP: 

Sąd Okręgowy w Szczecinie unieważnił umowę kredytu mieszkaniowego zawartą z PKO BP. Ponadto zasądził na rzecz kredytobiorców kwoty: 294 040,87 zł, 1 000 zł tytułem zwrotu opłaty od pozwu, 10 834,00 zł tytułem zwrotu kosztów zastępstwa procesowego oraz opłaty skarbowej od pełnomocnictwa procesowego.

ugody pko

Jak policzyć opłacalność ugody PKO?

Żeby dowiedzieć się czy ugoda z bankiem nam się opłaca, najlepiej będzie obliczyć. Warto skorzystać z kalkulatora frankowicza. Do tego można użyć kalkulatora na frankomat.com.pl. 

Przejdź do kalkulatora frankowicza

Żeby obliczyć korzyści płynące z unieważnienia kredytu lub jej odfrankowienia potrzebne jest kilka podstawowych informacji dotyczących kredytu we frankach szwajcarskich.

Do obliczeń potrzebujemy:

 1. datę wypłaty kredytu, 
 2. informację czy kredyt został wypłacany w transzach,
 3. kwotę kredytu którą bank wypłacił,
 4. wysokość marży banku z umowy kredytowej,
 5. liczba rat kredytu,
 6. czy kredyt został spłacony wcześniej.
kalkulator frankowicza
kalkulator frankowy
Przejdź do kalkulatora

Po podaniu niezbędnych informacji, kalkulator ugody oblicza kwotę, jaką możesz uzyskać, jeśli zdecydujesz się na opcję dochodzenia roszczeń w sądzie. Należy pamiętać, że kwota jest orientacyjna.

Kalkulator ugody PKO BP, odfrankowienia i unieważnienia

Czym jest kalkulator kredytu frankowego? To aplikacja, dzięki której obliczysz korzyść z odfrankowienia lub unieważnienia umowy kredytowej z bankiem.  To narzędzie przeprowadza analizę umowy kredytowej i podaje szacunkową wartość roszczenia.

Kredytobiorcy muszą pamiętać, że zawarcie ugody wyklucza ich z możliwości unieważnienia lub odfrankowienia. 

Przejdź do kalkulatora

W sytuacji odfrankowienia będziemy mówić o obliczaniu nadpłaty kredytu frankowego. Odfrankowienie kredytu polega na usunięciu klauzul abuzywnych z umowy kredytowej z bankiem. Powyższy kalkulator ma pomóc kredytobiorcom podjąć dobrą decyzję w sprawie złożenia pozwu. Wyliczenia, które przedstawia to prognozy i założenia. 

To ile tak naprawdę otrzyma kredytobiorca zależy od wielu czynników. W grę wchodzi wysokość raty, jaką Frankowicz posiada, a także okres kredytowania i data zaciągnięcia kredytu. Nadpłata może wynosić nawet od kilku do nawet kilkuset tysięcy złotych. 

Unieważnienie umowy frankowej to zupełnie inna kwestia. W tym przypadku obie strony muszą się wzajemnie rozliczyć, jeśli zapadnie taki wyrok. A co to oznacza? Bank zobligowany jest oddać kredytobiorcy wszystko to, co pobrał w okresie kredytowania i drugą stronę – kwota kredytu, którą zaczerpnął kredytobiorca musi zostać w pełni zwrócona.  Sądy stosują tutaj teorię dwóch kondykcji.

Pomimo pełnoprawnych wyroków, banki bardzo często decydują się na pozwanie klientów, o wynagrodzenie za korzystanie z kapitału. Frankowicze muszą być na to przygotowani. 

Ile można zyskać na odfrankowieniu kredytu PKO?

Odfrankowieniu umowy kredytowej z Bankiem PKO BP towarzyszy coraz szybszy proces w sądach. 

Możliwość uzyskania straconych pieniędzy od banku jest mocnym argumentem przy podejmowaniu decyzji o wkroczeniu na drogę sądową z kredytodawcą. Żeby dobrze przygotować się do ewentualnych mediacji należy zrobić wcześniejszą analizę umowy i porównać ile można zyskać na ugodzie lub drodze sądowej. Wynik, który obliczymy za pomocą kalkulatora będziemy mogli wykorzystać w trakcie pertraktacji z przedstawicielami banku, którzy są dobrze przygotowani do rozmów z klientami, a ich celem na ogół jest osiągnięcie ugody takiej, jaka jest im na rękę, a nie Frankowiczom.

Na ogół banki nie starają się zadowolić klienta, a jedynie wyjść obronną ręką z “frankowej opresji”. Warunki ugody zwykle są nie do podważenia,  o czym świadczą liczne opinie Frankowiczów, którzy mają już za sobą mediacje z PKO i innymi bankami. 

Kredyt frankowy spędza sen z powiek niejednej osobie. Zanim jednak podejmiesz jakąkolwiek decyzję w sprawie kredytu, warto poznać wszystkie możliwe opcję.

Porównywarka frankomat.com.pl pomoże Ci w szybki i łatwy sposób dowiedzieć się, ile możesz zyskać kierując sprawę do sądu. Korzystając z kalkulatora frankowicza jesteś bogatszy (już) o sporą część wiedzy, przed podjęciem mediacji z bankiem.

Na Frankomacie możesz też porównać oferty kancelarii prawnych, które pomogą Ci w walce z sądem. Wystarczy skorzystać z porównywarki i w kilka minut dopasować do siebie odpowiednią ofertę. 

Chcę porównać oferty kancelarii

Podsumowanie

 1. Korzystając z kalkulatora frankowicza, dowiesz się jaką kwotę możesz uzyskać wchodząc na drogę sądową z bankiem.
 2. Umowa kredytowa dotycząca kredytu we frankach szwajcarskich zawiera klauzule abuzywne, dzięki temu jest łatwa do podważenia przez sądy.
 3. Jeśli sprawa trafi do sądu możesz zyskać nawet od kilku do kilkunastu tysięcy złotych od banku.

FAQ

Dla kogo są ugody PKO?

Ugody Banku PKO BP kierowane są do Frankowiczów, którzy nadal spłacają kredyt, nie korzystali z Funduszu Wsparcia Kredytobiorców, a także nie weszli na drogę sądową z bankiem.

 Czy opłaca się podpisać ugodę?

To kwestia indywidualna. Jeśli ktoś chce szybko pozbyć się problemu, to najprostszą drogą jest podpisanie ugody. Należy jednak pamiętać, że to zaledwie maksymalnie ⅓ tego, co można ugrać w sądzie.

Co to jest kalkulator frankowicza?

To aplikacja dzięki, której możemy obliczyć kwotę, jaka może zyskać Frankowicz od banku po odfrankowieniu lub unieważnieniu umowy. 

Źródła: 

 • https://www.pkobp.pl/klienci-indywidualni/kredyty-hipoteczne/mam-kredyt-pko//propozycje-dla-klientow-indywidualnych-posiadajacych-kredyt-hipoteczny-we-franku-szwajcarskim/

Udostępnij artykuł:

Ilona Juskowiak

Ilona Juskowiak

[email protected]

Absolwentka Instytutu dziennikarstwa i komunikacji wizerunkowej we Wrocławiu. Miłośniczka sportu. Można było ją usłyszeć na antenie radia, a teraz z pasją śledzi Frankowiczów w Polsce.

BLOG

Baza wiedzy dla Frankowiczów

Poniżej prezentujemy najważniejsze informacje dotyczące aktualnej sytuacji Frankowiczów w Polsce. Zachęcamy także do zapoznania się z najnowszymi wyrokami sądowymi.

klauzula abuzywna
12.12.2023 9 minut czytania

Klauzula abuzywna – sprawdź czy Twoja umowa ją zawiera!

Klauzula abuzywna to zapis w umowie kredytowej. Jeśli w Twojej umowie frankowej są klauzule abuzywne, to możesz odzyskać pieniądze od banku.

Kto przegrywa sprawy frankowe i jakie ponosi konsekwencje?
24.10.2023 7 minut czytania

Kto przegrywa sprawy frankowe i jakie ponosi konsekwencje?

Choć zdecydowana większość spraw frankowych kończy się sukcesem, nadal istnieje ryzyko przegranej. Zły wybór pełnomocnika to jedna z najczęstszych przyczyn porażek. Co jeszcze wpływa na negatywny finał sprawy i jakie są tego konsekwencje?

Przedawnienie kredytu frankowego
18.10.2023 8 minut czytania

Kredyt frankowy przedawnienie roszczeń frankowiczów i banków

Przedawnienie kredytu frankowego to instytucja prawa, która powoduje, że możliwość skierowania pozwu przeciw bankowi jest ograniczona czasowo.

Kredyt denominowany a indeksowany – różnice i podobieństwa
16.10.2023 6 minut czytania

Kredyt denominowany a indeksowany – różnice i podobieństwa

Kredyt denominowany a indeksowany – z tymi pojęciami spotkała się większość frankowiczów. Sprawdź, jak uzyskać pomoc z oboma rodzajami kredytu.

Przejdź do bloga